Pred nástupom do MŠ

Čo Vaše dieťa potrebuje pri nástupe do MŠ:

• vyplnený evidenčný lístok
  • vyplnené tlačivo Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti (26.04 kB)
  • fotokópiu preukazu poistenca dieťaťa
  • pyžamo
  • prezuvky
  • zubnú pastu (momentálne sa nevyžaduje)
  • zubnú kefku (momentálne sa nevyžaduje)
  • toaletný papier
  • hygienické vreckovky (10ks)
  • mydlo - tekuté
  • náhradné oblečenie
  • rúško 2ks

Pozn.: Dieťa musí mať všetky svoje veci (aj tie, ktoré má oblečené v MŠ) označené menom.

Dobré rady:

• pol roka pred nástupom do materskej školy je dobré poskytnúť dieťaťu skúsenosť s odlúčením od rodičov. Spočiatku na krátku dobu 2-4 hodiny, neskôr aj na viac
  • veľmi dobré je ak dieťa navštevuje MC Budíček spolu s rovesníkmi a hlavne ešte „s mamkou“
  • proces zaradenia sa do novej sociálnej skupiny, vychádzajúc z našich skúseností, uľahčuje krátke, vrúcne ranné lúčenie
  • prepájať domáce hry s dieťaťom na prostredie materskej školy
  • rozhovory s triednou učiteľkou viesť hlavne v období privykania si na škôlku

V posledných rokoch sa deti adaptujú v prostredí materskej školy veľmi dobre, ťažšie je to s adaptáciou rodičov... Dajte dieťaťu pocítiť, že ste naň ne hrdí, že ho veľmi ľúbite a pobyt medzi kamarátmi je tá najúžasnejšia vec. Strach vo vašich červených očiach mu istotu nedodá. Akékoľvek otázky a obavy riešte otvorenou komunikáciou s učiteľkami. Veľa šťastia!