Krúžky

Anglický jazyk

Obsahom výučby Anglického jazyka pre najmenších je učebnica BUSY BEE – starter. Deti získajú základy angličtiny formou hier, zábavných edukačných aktivít a príbehov. Mgr. Anna Dzurková.

Rusinský jazyk

Obsahom výučby Rusinského jazyka je osvojiť si základné, jednoduché a predovšetkým deťom blízke slová. Učiteľkou rusinského jazyka je Svetlana Lučkaničová DiS. Tento šk.rok 2022/2023 bude Rusínsky jazyk iba 1.polrok do konca decembra.

S najmenšími k Bohu

– zodpovedná: p. Haburajová.

Deti si prehlbujú vzťah k Bohu prostredníctvom modlitieb a piesní.

Pohybový krúžok

– zodpovední: učiteľky MŠ z tried Mravec a Včielka a tréneri z Centra voľného času.

Krúžok je povinný pre predškolákov a uskutočňuje sa v telocvični na ZŠ Budovateľskej každý týždeň v dohodnutý deň. Jeho cieľom je získavanie fyzickej zdatnosti ako prevencia pred chorobami.

Logopédia

Individuálna práca logopedičky s deťmi s cieľom dosiahnuť čo najlepšie výsledky. Pokroky detí vo vývine reči sú tak značné a úspechy sa dostavujú behom pár týždňov, Mgr. Mišková Anna.

Predplavecká príprava

– zodpovedné učiteľky: Hančáková Tatiana a Mgr. Gerbocová Petra.

Pre tento školský rok sa predplavecká príprava uskutoční 2x ročne v septembri a v apríli. Realizácia preplaveckého kurzu bude už na novovzniknutej mestskej plavárni v Snine. Príprava trvá celkom 2x4 dni a zúčastňujú sa jej deti z prípravných tried. Všetky naše učiteľky majú absolvovaný nevyhnutný predplavecký kurz.

Meniny má Jozef, Sibyla

Lepšie, keď ťa zima chveje, než marcovô slnko hreje.

Pranostika na akt.deň

Na Jozefa si vtáčatá na ľupčianskom jarmoku pesničky kupujú.